نمک شکری صنعتی


نمک صنعتی شکری آذرخش نمک صنعتی است که به علت عدم کلوخ شدن در صنایع زیادی کاربرد دارد که از این صنایع می توان به صنایع حفاری، پتروشیمی، نفت، دباغی، دام و طیور و احیای رزین نام برد.

نمک شکری صنعتی چیست؟

نمک شکری صنعتی  از دیگر مش ها و دانه بندی های نمک صنعتی که چون شباهت زیادی به دانه‌بندی شکر دارد، به نام نمک شکری معرف شده است. این نمک با توجه به سایز های که در  بلور های خود دارد به نام نمک مس 110 یا نمک مش 120 هم شناخته می شود

این نمک به دلیل شکل کریستالی که دارد و از طرفی سایز هر بلور ، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که برای مثال می توان به صنایع پترو.شیمی و نفت اشاره کرد

نمک صنعتی شکری

انواع نمک شکری

نمک های شکری انواع مختلف دارد به سه نوع  نمک شکری ریز، نمک شکری متوسط و نمک شکری درشت تقسیم بندی  می شود، هر یک از این نمک ها مصارف مختلفی دارند از آنجا که اندازه هر نمک تعیین کننده خلوص آن نمک است و نیز مصرف هر نمک را  هم خلوصش  تعیین می کند مصارف نمک در صنعت های مختلف متفاوت می باشد، برای مثال نمکی که برای صنایع غذایی لازم است با نمکی که برای  صنایع حفاری مصرف می شود متفاوت است، چون صنایع غذایی نمکی نیاز دارد که سایز و درجه خلوص متفاوتی نسبت به نمک مناسب صنایع حفاری  است.

از این رو اگر قصد خرید نمک شکری صنعتی دارید ابتدا باید نیاز های صنعت خود و مصارف آن را مشخص کنید بعد در مورد نمک  تحقیقاتی انجام دهید و بعد از آن نمک مورد نیاز خود را سفارش دهید، لذا اگر در این مورد  نیاز به مشاور دارید می توانید به این سایت مراجعه کنید که ارائه دهنده مشاوره تخصصی رایگان به صورت تلفنی و از طریق شبکه های مجازی مانند واتساب ، تلگرام و اینستاگرام به شما می باشند.

۱ ــ نمک شکری درشت

این نمک کاربرد زیادی در میان نمک های شکری در صنایع مختلف دارد  از آنجا که دانه بندی این نمک 18 می باشد  یعنی سایز نمک بین ۰.۸۴ میلی متر تا ۲.۳ میلیمتر تعیین شده است، لذا در برف روبی جاده ها ، صنایع حفاری معمولا از این نمک استفاده می شود.

۲ ــ نمک شکری ریز

کیفیت نمک شکری ریز در حد متوسط است و دانه بندی آن میان 16تا 18 مش است، در صورتی که در صنایع حفاری و صنایع نفت از نمک شکری درشت استفاده نشود، تنها گزینه برای آنها می تواند نمک شکری ریز باشد.

۳ ــ نمک شوری مخلوط

همان طور که از اسمش مشخص است دانه های این نمک به صورت ترکیبی از دو نمک ریز و درشت به دست می آید و اندازه  آن از 8 مش آغاز می شود، مصارف این نمک در صنایع  نساجی، صنایع غذایی، سختی گیری آب است.

نمک شکری

روند تولید نمک شکری صنعتی آذرخش

مصرف نمک شکری در صنایع گوناگون با توجه به روند تولید مشخص می شود، برای تولید نمک شکری در گام نخست سنگ نمک را از معادن استخراج کرده و به کارخانه انتقال می دهند سپس از میان آنها بهترین سنگ ها را انتخاب می کنند و با دستگاه سنگ شکن آنها را به قطعه های ریزتر تقسیم می کند تا بتوانند آنها را  از روی سرندها عبور دهند.

سرند سنگ ها را بر مقیاس سایز جداسازی می کند و به مخزن انتقال می دهد تا بسته بندی شوند، بسته بندی های نمک صنعتی شکری آذرخش با توجه مصارف آن در صنایع گوناگون بین 20 کیلوگرم تا 2 تن انجام می پذیرد، مثلا مصرف نمک شکری در صنایع غذایی با بسته های 20کیلوگرمی انجام پذیرد ولی در صنایع حفاری معامله های های نمک بالای  2 تن انجام می شود.

نمک شکری در چه صنایعی استفاده می شود

نمک شکری صنعتی در صنایع مختلف استفاده دارد مانند صنایع حفاری، صنایع دامداری، صنایع غذایی، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی، صنایع پتروشیمی، صنایع دباغی و از دیگر موار استفاده می توانیم به برف روبی جاده ها، سختی گیری آب، برف روبی، استفاده برای خوراک طیور و حیوانات ، نمک سود کردن گوشت و… اشاره کنیم، هر نمک شکری با دانه بندی مخصوص دارای مصرف مخصوص به خود است

نمک شکری

مصارف نمک شکری آذرخش در صنایع مختلف

صنایع حفاری از نمک شکری درشت و در بعضی مواقع نمک شکری ریز برای افزایش سرعت کار حفاران در استخراج نفت و گاز استفاده می شود.
در زمینه خوراک دام و طیور مانند پرندگان ، استفاده از نمک شکری باعث زیاد شدن میزان رشد طیور می شود و به علت ویژگی ضدعفونی نمک، حیوانات با خوردن آن از بسیاری از بیماری ها دور خواهند شد.
نمک شکری در صنعت دامداری کاربرد بسیار خوبی در نمک سود کردن گوشت دام دارد.
در برف روبی جاده ها از این نمک استفاده می شود چون سرعت آب شدن یخ را افزایش می دهد زیرا  استفاده از نمک پودری و ریز باعث افزایش زمان اب شدن برف و ایجاد مشکل خواهد بود.
در بسیاری از صنایع از نمک شکری برای سختی گیری آب استفاده می شود.

قیمت نمک شکری

نمک شکری به علت دانه‌بندی بزرگی که دارد با قرار گرفتن در معرض رطوبت هوا کلوخه نمی‌شود و در صورتی هم که به هم بچسبند ساختار شکننده دارد که به آسانی از هم جدا می‌شوند. به همین دلیل است که در صنایع پتروشیمی، حفاری و نفت مورد استفاده زیاد قرار  می گیرد اگر  این نمک بعنوان نمک حفاری بکار رود قیمت خاصی دارد و در کل قیمت آن متناسب با مصارف آن متفاوت است

از کجا نمک صنعتی شکری آذرخش را خریداری کنیم.

شما عزیزان برای خرید نمک صنعتی شکری آذرخش کافیست از طریق راههای ارتباطی گفته شده در قسمت تماس با ما از قیمت ها مطلع شوید و سپس محصول مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و سفارشتان را نهایی کنید

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *